Dantų implantavimas – atsakymai iš specialistų lūpų

Jūs esate praradę vieną ar daugiau dantų ir nusprendėte pasidomėti dantų implantacija. Be abejo, Jūs rasite daug informacijos internete, tačiau be profesionalių medicinos žinių sunku atskirti pelus nuo grūdų – informacija dažnai prieštaringa. Į ką reikia išties atkreipti dėmesį, o kas yra paprasčiausi mitai, Jūs sužinosite apsilankę gruodžio 17 d. 18.30 val. seminare dantų implantacijos tema, kuri rengia Albadenta odontologijos klinika Alytuje ir Medgrupė, įgaliotieji Straumann (Šveicarija) kompanijos atstovai. Dalyviai galės užduoti lektoriams klausimus asmeniškai ir išgirsti komentarą iš specialistų lūpų.

Kokie klausimai dažniausiai neramina pacientus, kurie kreipiasi į mus dėl dantų atsatymo implantais?-  Į šiuos klausimus pamėginsime atsakyti dabar.

Ar tiesa, kad dantų implantacija – labai skausminga ir nemaloni procedūra? – atsako burnos chirurgė Vilma Tauraitė

Pacientai gan dažnai baiminasi skausmo ir nemalonių pojūčių implantacijos metu. Šiuolaikinė dantų implantacijos procedūra – nesudėtinga invazinė intervencija, nė kiek nesudėtingesnė, o kai kuriais atvejais ir paprastesnė už danties šalinimo operaciją. Paprasta vieno danties implantacija trunka apie 30 – 40 min., o kai implantuojama daugiau implantų – 1-1,5 val. ir ilgiau. Prieš procedūrą atliekama vietinė nejautra, dėl kurios procedūros metu pacientas nejaučia skausmo. Netgi galima išvengti adatos dūrio sukeliamo nemalonaus pojūčio nuskausminimo procedūros metu –  prieš tai injekcijos vieta patepama aplikaciniu anestetiku, kuris suveikia pieš injekciją.

Vilma Tauraitė – burnos chirurgė
Vilma Tauraitė – burnos chirurgė

Ar tiesa, kad priprasti prie implantuotų dantų sunku? Ilgą laiką tenka jausti svetimkūnio pojūtį burnoje?  – atsako protezuojanti gydytoja Sandra Marcinkienė

Netiesa. Žmogus implanto justi negali, kadangi implantas sriegiamas į žandikaulio kaulą. Kartais žmonės, kuriems dantis buvo implantuotas prieš keletą metų, atėję į profilaktinę apžiūrą man rodo į vainikėlį, suprotezuotą ant implanto, ir sako, kad tai natūralus jų dantis. Tai tik parodo, kaip pacientas susigyvena su implantu ir ant jo suprotezuotu vainikėliu. Tuo labiau, kad protezavimo ant implanto metu, būsimas danties vainikėlis pritaikomas prie gretimų dantų – atitaikoma tokia pat danties spalva, priderinama forma

Ar tiesa, kad dantų implantavimas yra labai brangai brangi, daugeliui pacientų neįkandama paslauga? – atsako Albadenta odontologijos klinikos vadovas Andrius Nevecka

Taip dantų implantacija nėra pigi procedūra. Tačiau toks vertinimas labai priklauso nuo to, su kuo lyginsime. Pvz. jei lyginsime išimamos plokštelės ir fiksuoto dantų protezo tvirtinamo ant 4-6 implantų kainą, skirtumas bus ryškus. Tačiau negalime lyginti komforto, kurį suteikia fiksuotas dantų lankas ant implantų, su plokštele – plokštelė kramtymo funkciją atkuria tik dalinai, sunkiai laikosi burnoje. Dantų atsatymo implantais kainą įtakoja, kad mūsų klinikoje naudojami tik patikimi, ilgą istoriją turintys šveicariški Straumann implantai. Siūlyčiau į dantų implantaciją žiūrėti kaip į ilgalaikę investiciją į sveikatą. Taip pat norėčiau priiminti apie galimybę dantų implantaciją įsigyti išsimokėtinai ir pasinaudoti General financing Medlizingo paslaugomis. Labai patogu, kad visus reikiamus dokumentus galima užpildyti mūsų klinikoje mažiau nei per 10 min., o galimas išsimokėjimo terminas net iki 84 mėn.

Ar tiesa, kad ištraukus priekinį dantį su tarpu tarp dantų turėsiu vaikščioti 3-4 mėn? Negaliu to sau leisti, nes dirbu „darbą su žmonėmis“. – Atsako burnos chirurgė Vilma Tauraitė

Netiesa. Kai kuriais atvejais – kai žandikaulio kaulo yra pakankamai, o dantenos pakankamo storio, implantą galima sriegti iš karto ištraukus dantį. Žinoma šią galimybę reikia labai kruoščiai įvertinti. Kitu atveju, kai po danties šalinimo reikia laukti, yra pagaminamas laikinas dantukas, kuris užpildo atsiradusį tarpą tarp dantų, taip pat atrodo estetiškai.

Ar tiesa, kad dantų implantų priežiūra labai sudėtinga? – atsako protezuojanti gydytoja Sandra Marcinkienė

Iš dalies tiesa. Negalėčiau teigti, kad dantų implantų priežiūra yra „labai“ sudėtinga, tačiau nereikėtų manyti, kad susidėjus implantus tuo viskas ir baigiasi ir jų prižiūrėti visai nebereikės. Dantų implantus ir ant jų suprotezuotas restauracijas reikia prižiūrėti kaip ir nuosavus dantis. Tam skirti specialūs dantų šepetėliai ir siūlai, kuriuos reikia naudoti kasdien. O du kartus per metus rekomenduojama atvykti profesionaliai burnos higienai, kurios metu nuvalomos apnašos ir nuo sunkiai prieinamų vietų. Taip pat atliekama profilaktinė apžiūra. Implantų tarnavimo laikas labai priklauso nuo kiekvieno paciento pastangų juos sąžiningai prižiūrėti.

Brangesnis implantai – geresnė kokybė? –  atsako burnos chirurgė Vilma Tauraitė.

Šis pasakymas tikrai turi tiesos. Dažniausiai brangesnių implantų gamintojai investuoja ne tik į gamybą, bet ir į mokslinius tyrimus, naujausius tyrimo metodus. Rinkos lyderiai paprastai skiria didelį dėmesį imlantų kokybės užtikrinimui. Džiaugiuosi, kad mūsų klinikoje sriegiami tik šveicariški Straumann dantų implantai, kurie pasižymi itin dideliu prigijamumo procentu. Nemažą dalį implantavimo kainos sudaro klinikos patiriami kaštai. Kartais net tie patys implantai skirtingose klinikose kainuoje skirtingai. Tai labai priklauso nuo klinikos požiūrio į naujausias implantavo ir diagnostikos galimybes. Kaip pavyzdys, dar ir dabar daugelis klinikų  implantuoja ištyrimui nenaudojant 3D tomografo. Be šio diagnostikos priemonės šiuolaikinė implantologija tiesiog neįsivaizduojama, o tai savo ruožtu lemia didesnę procedūros kainą.

Ar žmogaus imuninė sistema gali atmesti implantą kaip svetimkūnį?  – Atsako burnos chirurgė Vilma Tauraitė

Netiesa. Atmesti implanto organizmas negali, jis gali tiesiog neprigyti. Visad kalbėdamiesi su pacientais primename, kad yra tokia rizika, kad implantas gali neprigyti, tačiau ji yra stebėtinai maža. Aukščiausios klasės implantai gaminami iš titano – cirkonio lydinio, kurie pasižymi ypač geru prigyjamumu. Ankčiau minėtą galimą (mažiau kaip 3 proc.) implanto neprigijimo tikimybę, labiausiai įtakoja implanto patikimumas ir kokybė, individuali paciento sveikatos būklė bei paciento burnos higienos įgūdžiai ir pasiryžimas tinkamai rūpintis implantu. Ypač komplikacijų tikimybę padidina gretutinės pacientos ligos (cukrinis diabetas, osteoporozė), taip pat rūkymas, kuris pablogina audinių gijimą. Neprigijus implantui nereikėtų pergyventi. Šiuo atveju implantas išimamas ir po 3 mėn. nemokamai implantuojamas antrą kartą.

Specialistai sutinka, kad mitų apie implantaciją, kaip ir apie visą odontologiją, formavimąsi nulemia dažnai nekokybiškos informacijos internete gausa, neprofesionalūs komentarai. Visus norinčius sužinoti daugiau apie implantacijos galimybes kviečiame registruotis ir atvykti į nemokamą odontologijos klinikos Albadenta organizuojamą seminarą, kuris įvyks odntologijios klinikoje Albadenta gruodžio 17 d. 18.30. Kviestinė lektorė iš Straumann kompanijos Violeta Vinslovienė.

Telefonas registracijai +370 640 64141

Užklausa