Dantų protezavimas

Dantų protezavimas – viena populiariausių odontologinių procedūrų, sėkmingai leidžianti atkurti vieną, kelis ar net visus prarastus dantis. Po protezavimo pacientas džiaugiasi estetiška išvaizda ir visiškai atkurta kramtymo funkcija. Natūralu, kad netekus net ir vieno danties, gėdijamasi, vengiama šypsotis, o jei trūksta kelių dantų, iškyla sveikatos problemų. Pasirinkę dantų protezavimą klinikoje „Albadenta“, įsitikinsite, kad ši procedūra teikia ne tik praktinę, bet ir estetinę naudą.

Viskas, kuo Jums reikės pasirūpinti – tai atvykti į kliniką. Jau pirmosios konsultacijos metu įvertinama paciento sveikatos būklė, atliekami rentgenologiniai tyrimai ir parengiamas individualus gydymo planas. Po konsultacijos pateiksime išsamų dantų būklės įvertinimą, pasiūlysime kelias dantų atkūrimo alternatyvas, sudarysime sąmatą, nustatysime preliminarią gydymo trukmę.

Dantų protezavimo kainos

 • Metalo keramikos vainikėlis 429€
 • Bemetalės keramikos vainikėlis (cirkonio oksido) krūminiams dantims 419€
 • Bemetalės keramikos vainikėlis (Emax) krūminiams dantims 469€
 • Bemetalės keramikos vainikėlis (cirkonio oksido) priekiniams dantims 469€
 • Bemetalės keramikos vainikėlis (Emax) priekiniams dantims 499€
 • Dalinis/pilnas plokštelinis protezas 399€

Dantų protezų tipai

Fiksuotieji dantų protezai:

 • Įklotai/užklotai – dantų restauracijos metodas, išsaugantis natūralius dantų audinius. Dažniausiai jie gaminami iš keramikos, bet vis dar galime pagaminti ir auksinius įklotus. Įklotai/užklotai leidžia atkurti danties anatomiją ir kai kuriais atvejais yra daug pranašesni už plombas.
 • Laminatės (venyrai) – priekinių dantų restauracijos. Jas atliekant dažniausia naudojama skaidri stiklo keramika. Taikant šį protezavimo būdą, taip pat minimaliai pažeidžiami išoriniai danties audiniai. Laminatės puikiai tinka po blogai atlikto estetinio plombavimo, tais atvejais, kai dantys – pakeitę spalvą, nelygūs. Laminatės lyginamos su estetiniu plombavimu, tačiau jos yra ilgalaikės ir pasižymi puikia estetika, jų nereikia poliruoti.
 • Vainikėliai (karūnėlės). Jei pažeistas danties vainikas, gaminami dantų vainikėliai. Jiems naudojama metalo arba bemetalė keramika.
 1. Metalo keramikos vainikėlius sudaro 2 sluoksniai: vidinis metalo karkasas ir viršutinė keraminė dalis. Šio tipo vainikėliai yra funkcionalūs, ilgalaikiai, tvirti, tačiau pasižymi prastesne estetika, nes vainikėliai yra neskaidrūs (kitaip, nei bemetalė keramika), o prie dantenų gali matytis nedidelis pilkos spalvos kraštelis. Nemažas jų privalumas – žemesnė kaina. Metalo keramikos vainikėliai labiau tinka protezuojant krūminius dantis, kur estetika – ne tokia svarbi.
 2. Bemetalės keramikos vainikėliai idealiai tinka protezuojant priekinius dantis. Jiems gaminti naudojami aliuminio, cirkonio oksidas, ličio ar kita keramika. Bemetalės keramikos karūnėlės yra laidžios šviesai, todėl labai primena natūralius dantis.

Praradus vieną ar kelis dantis, galima rinktis dalinius fiksuotuosius (tiltinius) protezus arba protezus, tvirtinamus ant dantų implantų.

 • Tiltinis protezas. Šio tipo protezas – jau tradicinis protezuojant, kai gretimi iškritusiems dantys nušlifuojami jungiant esamus dantis su protezu. Tačiau šis protezavimo būdas turi nemažai trūkumų, nes šlifuojant sugadinami sveiki dantys, jie stipriai apkraunami. Pasirinkus tiltinį protezą, dantis sunkiau prižiūrėti, todėl didėja ėduonies rizika. Todėl visuomet, esant galimybių, rekomenduojame rinktis dantų implantaciją.
 • Protezavimas ant implantų. Pasirinkus šį gydymo būdą, protezai fiksuojami ant iš titano pagaminto implanto, visiškai pakeičiančio danties šaknį. Ant implantų tvirtinami pavieniai metalo, bemetalės keramikos vainikėliai, tiltiniai protezai, o taip pat implantais galima visiškai atkurti kramtymo funkciją netekus visų dantų. Ant implantų galima tvirtinti tiltelius: taikant šį protezavimo būdą visiškai nepažeidžiami sveikieji dantys.
 • Ant implantų fiksuotas neišimamas protezas. Pritaikius šį protezavimo tipą, protezai viename dantų lanke tvirtinami ant 4–6 implantų. Protezams gaminti naudojamas akrilas, metalo ar cirkonio oksido keramika. Ant implantų fiksuojami neišimami protezai visiškai pakeičia natūralius dantis, 100 proc. sugrąžina kramtymo funkciją ir estetiškai atrodo. Tai vienas geriausių ir patogiausių protezavimo būdų.

Jei netekote 3-jų ir daugiau dantų ir dėl tam tikrų priežasčių netinka gydymas fiksuotaisiais tiltiniais protezais ar implantais, galime pasiūlyti dalinai ar visiškai išimamus protezus. Tačiau išimamieji protezai – mažiau patogūs, prasčiau atkuria kramtymo funkciją, lyginant su fiksuotaisiais. Prie išimamųjų protezų pacientai įpranta lėčiau – dėl protezo įtakos pacientas gali pradėti švepluoti, jį gali pykinti, padidėti seilėtekis. Tačiau šie pojūčiai – laikini.

Daliniai arba pilnai išimami protezai

 • Lanko atraminiai protezai – tai išimamųjų protezų rūšis. Juos sudaro metalinis arba termoplastinis karkasas, dantenos bei dantys gaminami iš plastmasės. Fiksuojant šio tipo protezus panaudojami specialūs kabliukai arba užraktai. Kadangi fiksaciniai elementai – itin tvirti, lanko atraminiai protezai burnoje gerai laikosi, nejuda. Šio tipo protezų karkasas – plonesnis, dengiantis mažiau gleivinės, todėl sukelia mažiau diskomforto, pacientas greičiau pripranta prie protezų. Tačiau šiuo būdu protezuoti galima tik tuomet, kai yra linkę pakankamai geros būklės sveikų dantų.
 • Protezai-plokštelės. Plokšteliniai protezai gali būti dalinai ar visiškai išimami. Jie gaminami iš plastmasės pagrindo. Protezai-plokštelės tik iš dalies atkuria kramtymo funkciją, tačiau jie pakankamai stabilūs, juos nesudėtinga fiksuoti. Įmanoma pagaminti protezus-plokšteles minkštu pagrindu, kurios pacientui patogesnės.
 • Išimamasis protezas, tvirtinamas ant implantų. Jei renkatės išimamąjį protezą, tvirtinamą ant implantų, jų užteks 2–4 vienam žandikauliui. Prie implanto protezas tvirtinamas specialiomis sijomis arba lokatoriais. Konstrukcijos gamybai naudojamas plastikas arba plastikas-metalas. Šio tipo išimamieji protezai tvirtai fiksuojami, stabilūs, puikiai atrodo ir beveik neturi kitų tipų išimamiesiems protezams būdingų trūkumų.

Kompensacijos protezams

Odontologijos klinika „Albadenta“ su Vilniaus teritorine ligonių kasa yra sudariusi sutartį, tad vaikams ir senjorams, sulaukusiems savo eilės protezavimo paslaugoms, šios paslaugos yra nemokamos. „Albadenta“ klinika rūpinasi Jūsų šypsena!

Naujausi protezavimo darbai

Klauskite, Atsako specialistas

Klausimų/Atsakymų: 44

 1. Laba diena, buvo padaryti keramikos vainekliai dviejų dantų(ne jūsų klinikoje) ir jau antrą kartą nukrenta. Ar galima pas jus juos iš naujo uždėti? Kiek kainuotų?

  1. Sveiki, pigiausias variantas yra vieno danties plokštelė, jeigu esate visiškai netekę danties (dantis yra pašalintas su visomis šaknimis). Jeigu šaknys yra likę ir tik esate nusiskėlęs danties, tokiu atveju reikalinga apžiūra pas protezuojančią gydytoją, vizito metu įvertinama šaknų situacija, jei yra galimybė – suprotezuojama ant jų, gaminant vainikėlį.

 2. Sveiki. Neseniai Išrautas krūminis paskutinis dantis. Kiek man kainuotų vietoj jo kitas? Kiek laiko truktų gydymas (kiek vizitu). Dėkoju

  1. Laba diena, pirmiausiai rekomenduojame apsilankyti pas chirurgę konsultacijai dėl implantacijos, gydytoja įvertina situaciją, pasižiūri ar nereikia papildomų procedūrų, sudaro implantacijos sąmatą bei paskiria laiką pačiai implantacijai. Kadangi Jums išrautas dantis neseniai, konsultacijai rekomenduojame apsilankyti po 3 mėnesių, kai bus visiškai sugijusi rovimo vieta. Po implantacijos dažniausiai reikalingi du vizitai protezavimui ant implanto. (Protezavimas galimas po implantacijos praėjus 3-6 mėn, pagal situaciją)
   Vienas implantas kartu su implantacija: Straumann – 660 Eur, Megagen – 580 Eur.
   Protezavimas ant implanto bemetalės keramikos vainikėliu – 470 Eur.

 3. Laba diena. Turėjau išimamus dantų protezus ir tik vieną dantį viršuje deš.pusėje, už kurio plokštelė su kabliuku viršuje prisitvirtina. 5dienos atgal ištraukė ir tą paskutinį dantį. Kada galiu tikėtis susiprotezuoti iš naujo ir ar tiktų bedantei burnai tie termoplastiniai protezai? Viršus tikiu, kad prisisiurbtų nesunkiai, o kaip būtų su apatine dantų plokštele. Ir kiek man tai kainuotų. Ačiū.

  1. Laba diena,
   Po danties šalinimo rekomenduojama pradėti protezavimą po 2-3 savaičių, kai jau būna apgijusi rovimo vieta. Bedantei burnai tinka tiek išimamas pilnas/dalinis plokštelinis protezas, tiek elastinė plokštelė. Tačiau naudojant elastinę plokštelę reikalinga naudoti protezų klijus.
   Išimama plokštelė vienam žandikauliui kainuoja 300 Eur, elastinė plokštelė vienam žandikauliui – 450 Eur.
   Protezavimas užtrunka keletą savaičių, kadangi atliekamas etapais.

 4. Sveiki. Fiksuotas protezas vienam žandikauliui (ant 4-6 implantų, metalo karkasas su akriliniais arba kompozitiniais dantimis) kaina nurodyta 3500 eur.
  Ar čia į kainą įtraukta implantų kaina ir ar kinta kaina renkantis tarp akrilinių ar kompozitinių dantų?

  1. Laba diena, kainininke kaina yra nurodyta už fiksuotą protezą vienam žandikauliui, implantų kaina nėra įskaičiuota. Renkantis tarp akrilinių ir kompozitinių dantų kaina nekinta.

 5. Sveiki,
  mano mama senjore ,iškrito beveik visi dantys. Šiuo metu ji turi plokštelė , ji nėra patogi , dažnai krenta , spaudžia ir negali su ja valgyti.
  Ar galima butu jai sudėti implantus ir kokia tai butu kaina .
  Ačiū

  1. Laba diena, mūsų klinikoje naudojami šveicariški Straumann implantai (vienas implantas kartu su implantacija 660 Eur) ir Pietų Korėjos Megagen (vienas implantas su implantacija 580 Eur). Kviečiame apsilankyti konsultacijai pas chirurgę, vizito metu gydytoja įvertins Jūsų mamos situaciją, detaliai papasakos, kokios procedūros reikalingos, bei sudarys sąmatą. Viename žandikaulyje dažniausiai implantuojami 4-6 implantai. Suprotezavimas fiksuotu cirkonio monolito protezu ant 4-6 implantų 4500 Eur.

 6. Laba diena esu su isimamais protezais,tikva beda atsitiko anukelis pradangino apatini proteza,jis buvo su keliais priekiniais dantimis,uzsikabina jis kabliukais uz dantu likusiu. Esu po sunkios traumos,zandikauliai nelabelai gerai sugijo. Dedant protezus teko vis slifuoti. Kiek mazdaug kainuotuman apatiniai protezai. Jau ciu diskomforta be apatiniu. Aciu

  1. Laba diena, vienam žandikauliui išimamas protezas 300 Eur. Kviečiame apsilankyti konsultacijai pas protezuojančią gydytoją, vizito metu gydytoja įvertina situaciją individualiai, sudaro gydymo planą bei protezavimo sąmatą.

 7. Laba diena pas mane protezai plokšteles viršuje savi trys dantys vienas iš jų juda ir skauda turbūt reikės šalinti ar pašalinus dantį reikės daryti nauja plokštelę ir dar dėl kompensacijos ar reikia kur nors kreiptis

  1. Laba diena,
   Jeigu Jūsų turima plokštelė nėra elastinė, tuomet dažniausiai galima pakoreguoti ir įstatyti į plokštelę trūkstamą dantuką. Protezavimo paslaugas teritorinės ligonių kasos kompensuoja kas tris metus. Kreipkitės pas odontologą, kuris yra priskirtas Jūsų šeimos gydytojui, ir jis pasakys ar Jums priklauso kompensacija protezavimui.

 8. Sveiki, vyrui paradantozė ir iškrito beveik visi dantys, liko gal koks vienas. Sakykite koks būdas jam būtų tinkamiausias ir kokia būtų kaina. Jis 1 grupės invalidas. Ačiū.

  1. Laba diena,
   Saugiausias protezavimo būdas būtų išimamomis plokštelėmis. Šiuo metu mūsų klinikoje dalinis/pilnas plokštelinis protezas vienam žandikauliui 300 Eur. Tam tikrais atvejais teritorinės ligonių kasos kompensuoja protezavimą. Jei per 3 metus nesikreipėte dėl kompensacijos, rekomenduojame kreiptis.

 9. Labas rytas.Jūsų klinikoje dariausi plokštelę.Praėjo keletas metų,nulūžo kabliukas. Ar jūs galėtumet suremontuoti. Kiek truktų laiko. Ačiū

  1. Laba diena,
   Rekomenduojame užsiregistruoti apžiūrai pas protezuotoją, jei tikrai kabliukas nulūžęs, tokiu atveju bus reikalingas antrasis vizitas ≈ po savaitės. Paskambinkite mums telefonu +37064064141 ir užregistruosime vizitui.

  1. Laba diena,
   Kadangi nelikę net šaknies, rekomenduojame atstatyti implantuojant. Šiuo metu mūsų klinikoje naudojami implantai šveicariški Straumann 660 Eur ir Pietų Korėjos Megagen 580 Eur. Po implantacijos reikalingas gijimo galvutės užsukimas, šiuo metu kaina 80 Eur. Paskutinis etapas protezavimas, bemetalės keramikos vainikėlis 490 Eur. Atstatyti vieną dantį kainuotų apie 1150-1230 Eur, jei nereikalinga papildomų procedūrų, tokių kaip kaulo priauginimas, sinuso dugno kėlimas ir pan. Rekomenduojame apsilankyti pas burnos chirurgą konsultacijai, vizito metu įvertinama situacija individualiai ir sudaroma implantacijos sąmata.

  1. Laba diena,
   Šiuo metu vieno krūminio danties protezavimas bemetalės keramikos vainikėliu kainuoja 380 Eur.
   Jei esate visiškai netekę dantų ir Jums reikalingas dantų atstatymas implantuojant, šiuo metu mūsų klinikoje naudojami implantai šveicariški Straumann 660 Eur ir Pietų Korėjos Megagen 580 Eur. Po implantacijos reikalingas gijimo galvutės užsukimas, šiuo metu kaina 80 Eur. Paskutinis etapas protezavimas, bemetalės keramikos vainikėlis 490 Eur. Atstatyti vieną dantį kainuotų apie 1150-1230 Eur.

 10. Laba diena, norėjau pasiteirauti kiek kainuoja plius minus viršutinio žandikaulio protezavimas?Dantų viršuje neturiu jau senai

  1. Laba diena,
   Jei norite protezuoti viršutinį žandikaulį išimamais protezais, galime pasiūlyti išimamą pilną/dalinę plokštelę arba elastinę plokštelę. Tačiau naudojant elastinę plokštelę reikalinga naudoti protezų klijus.
   Išimama plokštelė vienam žandikauliui kainuoja 350 Eur, elastinė plokštelė vienam žandikauliui – 550 Eur.
   Protezavimas užtrunka keletą savaičių, kadangi atliekamas etapais.
   Jei Jums reikalingas dantų atstatymas implantuojant, šiuo metu mūsų klinikoje naudojami implantai šveicariški Straumann 660 Eur ir Pietų Korėjos Megagen 580 Eur. Po implantacijos reikalingas gijimo galvutės užsukimas, šiuo metu kaina 80 Eur. Kviečiame apsilankyti konsultacijai pas chirurgę, vizito metu gydytoja įvertins Jūsų situaciją, detaliai papasakos, kokios procedūros reikalingos, bei sudarys sąmatą. Viename žandikaulyje dažniausiai implantuojami 4-6 implantai. Suprotezavimas fiksuotu cirkonio monolito protezu ant 4-6 implantų 4500 Eur.

  1. Laba diena,
   Kaina priklauso nuo vainikėlių skaičiaus, iš kiek vainikėlių gaminamas tiltas, ir kokius vainikėlius pasirinksite – metalo keramikos ar bemetalės keramikos. Kviečiame registruotis konsultacijai/apžiūrai pas protezuojantį gydytoją odontologą, vizito metu įvertins situaciją individualiai, sudarys gydymo planą bei sąmatą.
   Visas kainas galite rasti mūsų internetiniame puslapyje, skiltyje KAINOS.

 11. Sveiki norėjau pasiteirauti pas kuriuos registruotis priekiniai dantys buvo taisyti da ar matau plinbu spalvų skirtuma it kitoj pusėj ziuriu dantis jau pradeda gesti,noriu susitvarkyti priekinius dantis pas ka registruotis.?

 12. Labas vakaras,ar jusu klinikoje atlieka tokia paslauga dantu sutvirtinimas stiklo pluosto juosta,jei taip tai kokia kaina.

 13. Laba diena norėjau paklausti kiek kainuotų 5 šaknų ištraukimas po gimdymo prodėjo lūžti dantys siaubingai priekineme dantyje prie dėsnos atsirado skylutė?

 14. Laba diena norėjau paklausti kiek kainuotų 5 šaknų ištraukimas po gimdymo prodėjo lūžti dantys siaubingai priekineme dantyje prie dėsnos atsirado skylutė?norėčiau sužinoti kiek kainuotų?

 15. Laba diena norėjau paklausti kiek kainuotų 5 šaknų ištraukimas po gimdymo prodėjo lūžti dantys siaubingai priekineme dantyje prie dėsnos atsirado skylutė?norėčiau sužinoti kiek kainuotų ačiū

 16. Laba diena, kokia butu kaina priekinio danties (nelike saknu). Domina bendra kaina su implantu, darbas, visa kita.
  Ačiū

  1. Laba diena,
   Šiuo metu mūsų klinikoje naudojami implantai šveicariški Straumann 699 Eur, itališki JD Icon 599 Eur, Pietų Korėjos Megagen 639 Eur. Po implantacijos reikalingas gijimo galvutės užsukimas, šiuo metu kaina 79-139 Eur. Kadangi tai priekinis dantis – estetinė zona, rekomenduotinas laikinas vainikėlis, kol vyksta gijimo laikotarpis, šiuo metu jis kainuoja 269 Eur. Paskutinis etapas – protezavimas, bemetalės keramikos vainikėlis priekiniams dantims 559-579 Eur. Rekomenduojame apsilankyti konsultacijai, vizito metu įvertinama situacija individualiai ir sudaroma tiksli sąmata.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Užklausa