Dantų implantacija Baltarusijoje: kiek verta dėmesio ši paslauga?

Medicininis turizmas, kaip reiškinys atsiradęs prieš maždaug du dešimtmečius, vis populiarėja tarp žmonių, ieškančių įvairesnių, dažnai – ir pigesnių gydymo būdų. Į Lietuvą atvyksta turistai iš kaimyninių ir kitų Europos šalių. Kaip nurodo Vilniaus turizmo informacijos centras [1], pagrindines mūsų šalyje teikiamas paslaugas galima suskirstyti į 4 kategorijas:

 • bendrosios medicinos;
 • stomatologijos;
 • medicininės reabilitacijos;
 • medicininės SPA.

Lietuviai taip pat nevengia pasidairyti pigesnių paslaugų svetur. Populiariausių trejetuke – odontologijos paslaugos. Mūsų tautiečiai ieško mažesnių kainų, lygina Lietuvos ir kitų šalių odontologijos klinikų įkainius.

Anot statistikos, 1 iš 4 65–74 m. Lietuvos gyventojų yra netekę daugelio ar ir visų dantų. Šią problemą efektyviausiai padeda spręsti dantų protezavimas, implantacija.

Dantų implantacija – moderniausias, inovatyviausias, maksimaliai efektyvus prarastų dantų atkūrimo būdas. Tačiau kartu tai – ir viena iš brangiausių odontologinių procedūrų, ypač jei implantuoti reikia ne vieną, bet kelis ar net keliolika dantų. Ar verta vykti dantų implantuoti į Baltarusiją?

Medicininis turizmas ir dantų implantų kainos Baltarusijoje

Kaip rodo Baltarusijos Respublikos sveikatos apsaugos statistiniai duomenys, į šalį per 2018 m. iš viso atvyko 150 tūkst. medicininių turistų. Daugiau nei 50 proc. turistų rinkosi sanatorinį-kurortinį gydymą ir odontologijos paslaugas. Populiariausios iš jų – dantų implantavimas su protezavimu.

Internete dažnai ieškoma informacijos apie dantų implantaciją Baltarusijoje, galima rasti skelbimų apie organizuojamas pažintines ekskursijas, kartu užsukant konsultacijai į odontologijos kliniką. Lietuviai pacientai dažnai klaidinami netiksliomis odontologinių procedūrų kainomis [2]. Tačiau renkantis tarp kokybiškas paslaugas teikiančių odontologijos klinikų Lietuvoje ir Baltarusijoje akivaizdu – kaina skiriasi vos 10–15 proc., o kai kurių procedūrų kainos Baltarusijoje – net aukštesnės.

Apžvelgiame kelių Minske įsikūrusių odontologijos klinikų kainas:

Stomatologijos centre „Стомика“ [3] Straumann dantų implantas kainuoja nuo 536,8 iki 579,75 Eur.
Implantacijos centre „Дудко и сыновья“ [4] bendra Straumann implanto, karūnėlės ir darbų kaina – 861,46 Eur.
Klinikoje „Аладен-Клиник“ [5] dantų implantų Straumann kaina – 535–575 Eur.
Svetainėje „Stomtravel“ [6] nurodoma, kad implantacijos kaina – nuo 322,08 Eur. Implantų prekės ženklas ir kilmės šalis neįvardijama.
Odontologijos klinikoje „Зубная фея“[7] dantų implantai Megagen kainuoja nuo 500, Mis – nuo 600, o Mis C1 – nuo 650 eurų.

Ant implantų rekomenduojama protezuoti bemetalės keramikos (cirkonio oksido) karūnėlėmis.

 1. Palyginimui, toje pačioje klinikoje „Зубная фея“ bemetalės keramikos e-max karūnėlė kainuoja 450–590 eurų.
 2. Klinikoje „Элегия“ [1] keraminis vainikėlis ant implantų su cirkonio atrama kainuoja 331 $ (apie 300 eurų).

Palyginimui, cirkonio keramikos vainikėlis ant implanto „Albadenta“ klinikoje kainuoja 400 eurų. Vidutinės procedūros kainos Baltarusijos odontologijos klinikose – ~350-400 Eur. Kainos palyginamos lentelėje:

Paslaugos pavadinimasKaina „Albadenta“ klinikoje, EurVidutinė kaina Baltarusijos klinikose, Eur
Šveicariškas Straumann implantas620550
Gijimo galvutės užsukimas ant implanto5050
Protezavimas bemetale cirkonio keramika ant implanto400350
Pavienio danties implantacija ir protezavimas iš viso1070950

Atkreipiame dėmesį, kad Baltarusijoje bendrasis pragyvenimo lygis, o kartu – ir įvairių medicininių paslaugų kainos sparčiai auga.

„Visi ant 4“ ir momentinis dantų implantavimas Baltarusijoje

Visame pasaulyje populiarėja paprastesnės ir pigesnės implantavimo alternatyvos, pavyzdžiui, metodas „visi ant 4“ (angl. All on 4) ir momentinė implantacija.

Visi ant 4“ – implantacijos metodas, kai, naudojant tik 4 implantus ant jų suprotezuojamas visas dantų lankas, visiškai atkuriama visų dantų netekusių pacientų kramtymo bei estetinė funkcijos. Galiniai implantai yra ilgesni, jie įsriegiami kampu – nereikia papildomai priauginti kaulo. Todėl implantuojantys gydytojai turi turėti daug žinių, patirties. Baltarusijoje radome vos keletą odontologijos klinikų, taikančių šią gydymo metodiką. Baltarusijoje tai – palyginti nauja implantavimo technologija, todėl vidutinė jos kaina – daugiau nei 4000 Eur vienam žandikauliui. Mūsų šalies odontologijos klinikose ši procedūra vidutiniškai kainuoja maždaug 4000–4500 Eur (kaina nurodyta su protezavimu).

Baltarusijoje dažniausiai implantuojama klasikiniu metodu, kai vienam, maksimaliai dviem dantims sriegiamas vienas implantas. Siekdami didesnio uždarbio, nesąžiningi Baltarusijos odontologai gali panaudoti ir 12 ar daugiau dantų implantų, kai mūsų šalies odontologai net ir sudėtingiausias atvejais vienam žandikauliui naudoja ne daugiau nei 6–8 implantus. Pasitaiko atvejų, kai iš Baltarusijos grįžta pacientai, kuriems vos vieno danties atkūrimui panaudoti net keli implantai (kiekvienai buvusio danties šakniai įsukta po implantą). Net ir taikant mažesnę implanto kainą, bendra suma išeina ženkliai didesnė, o ir padaroma didesnė žala paciento sveikatai.

Lietuvos odontologijos, implantologijos klinikose atliekama ir momentinė implantacija (tiesa, tinkama ne visiems pacientams), kai to paties vizito metu atliekamos šios procedūros:

 • pašalinamas dantis/dantys;
 • įsriegiami implantai;
 • pritvirtinami laikini dantų vainikėliai.

Baltarusijos odontologijos klinikose momentinė implantacija atliekama labai retais atvejais. Dažniau prarasti dantys atkuriami per kelis etapus, kai bendra procedūrų trukmė išauga net iki 12 mėn., labai padaugėja kelionių pas gydytoją skaičius:

 • Ištraukiami dantys, pagaminama laikinoji dantų plokštelė;
 • dantenoms sugijus, vidutiniškai po 3 mėn. atliekama implantacija;
 • po implantacijos praėjus dar ~3–6 mėn., priklausomai nuo gijimo greičio, implantai atveriami ir pradedama protezuoti.

Alytiškių, pasirinkusių dantų gydymo paslaugas Baltarusijoje, patirtis

Alytiškės Daivos patirtis:

 • Į Baltarusiją vyko su turistine grupe.
 • Klinikos, kurioje ji lankėsi, įranga buvo pasenusi (pavyzdžiui, neveikė seilių atsiurbėjai).
 • Plombavimas buvo atliekamas be nuskausminamųjų – gydytoja anestetikų neturėjo.
 • Vieno danties plombavimas (plomba buvo nedidelė) alytiškei kainavo 25 eurus. Kelionė bendrai kainavo 22 eurus (15 eurų už pačią kelionę, dar 7 – leidimas įvažiuoti į šalį ir sveikatos draudimas).

Birutės patirtis:

 • Gydytis vyko radusi kontaktus internete.
 • Buvo implantuotas ir protezuotas vienas implantas.
 • Prireikė 6 vizitų, bendros kainos neprisiminė.
 • Po pusmečio atsisuko vainikėlį laikęs varžtelis, Lietuvoje prisukti negalėjo nei viena klinika, į kurią kreipėsi, kadangi nepavyko nustatyti, koks implantas buvo įsuktas.

 Gedimino patirtis:

 • Gavo rekomendaciją iš draugo.
 • Į Baltarusiją vyko savarankiškai, nuosavu automobiliu.
 • Gardine alytiškiui buvo implantuoti 4 dantys.
 • Pacientas aptarnavimu nenusivylė, tačiau kartu pastebėjo, kad sutaupyti nepavyko. Teko daugiau kartų vykti nei buvo žadėta konsultacijos metu.

Tad akivaizdu: reikia labai gerai pasirinkti kliniką, vykti pagal rekomendacijas, tačiau tokiu atveju gydymo kainos bus labai panašios, kaip ir Lietuvoje.

Kokie veiksniai gali nulemti prastesnę gydymo kokybę Baltarusijoje?

 • Gydymas skubant. Pacientams skubant ir norint atvykti kuo mažiau kartų, Baltarusijos gydytojai odontologai propaguoja greitesnius gydymo metodus, ne visuomet atlieka visas būtinas procedūras, todėl gali nukentėti implantacijos kokybė.
 • Technologijų, naujovių stygius. Tikriausiai esate girdėję, kad nuvykę į kai kurias posovietines šalis, tautiečiai jaučiasi lyg patekę į praeitį. Ne išimtis – ir Baltarusija [1]: šalyje, išskyrus sostinę Minską, stinga vakarietiškumo, modernumo, technologinio proveržio. Ne išimtis – ir odontologija: šalyje vis dar naudojami pasenę, Lietuvoje jau dešimtmetį ir ilgiau nenaudojami gydymo metodai, pavyzdžiui, ant implantų neretai vainikėliai ne prisukami, o pricementuojami (tai labai pablogina implanto tarnavimo kokybę ir labai apsunkina vainikėlio koregavimą bei taisymą). Nedaugelyje odontologijos klinikų Baltarusijoje rasime moderniausią diagnostinę aparatūrą, pvz., kompiuterinį tomografą, be kurio moderni ir saugi implantacija jau neįsivaizduojama.
 • Prastesnės kokybės dantų implantai. Dažnai implantuojančios klinikos net neskelbia, kokius implantus naudoja. Gerai, jei naudojami vidutinės kokybės baltarusiškieji „Radix“ implantai [2]. Tačiau gali būti naudojami ir Kinijoje, Indijoje, kitose trečiosiose šalyse pagaminti pigūs ir nekokybiški implantai. Atkreipkite dėmesį: kartais, prisidengiant garsių firmų vardais, implantuojama nekokybiškais implantais.
 • Neatvyksite itin svarbioms profilaktinėms patikroms. Dėl 10–20 min. profilaktinio patikrinimo į Baltarusiją veikiausiai nevyktų nė vienas pacientas. Vykstant į reguliarias profilaktines apžiūras, galima iš anksto pastebėti visas galimas problemas ir pritaikyti minimaliai invazinį gydymą. Be to, prevencija visuomet pigesnė už gydymą. Dėl šios priežasties verčiau rinktis Lietuvos odontologijos klinikų paslaugas.

Apie ką reikėtų pagalvoti sprendžiant, ar rinktis dantų implantaciją Baltarusijoje, ar visgi mūsų šalyje?

 • Kiek papildomai atsieis kelionės, apgyvendinimo išlaidos? Vykstant implantuoti dantų į Baltarusiją, gali prireikti mažiausiai 3–4, sudėtingesniais atvejais – net ir 6 ar dar daugiau vizitų. Paskaičiuokite, kiek kainuos kelionės pirmyn ir atgal išlaidos, vizos, nakvynė viešbutyje, maistas ir t. t.
 • Ar pavyks gauti atostogų? Ar visų vizitų metu užteks apmokamų atostogų? O gal teks imti nemokamų atostogų? Ar darbdaviai noriai išleis?
 • Garantija dantų implantams. Lietuvoje šveicariškiems Straumann, daugeliui kitų kokybiškų dantų implantų suteikiama viso gyvenimo garantija. Tai reiškia, kad jei implantuotam dančiui kažkas nutiks, tolesnės odontologinės procedūros nieko nekainuos („Albadenta“ klinikoje implantuojama išskirtinai tik aukštos kokybės šveicariškais Straumann implantais). Neaišku, kokias garantijas teikia Baltarusijos odontologai.
 • Lietuvos odontologai negalės atlikti Baltarusijoje (o ir kitose posovietinėse šalyse) įdėtų dantų protezų korekcijų. Mūsų šalies odontologai nedirba su trečiųjų šalių rinkoms skirtais implantais, todėl neturi reikiamų įrankių [3], ir prireikus net menkiausios korekcijos, vėl reikės vykti į Baltarusiją.
 • Kalbos barjeras. Nors apie 72 proc. baltarusių kasdien vartoja rusų kalbą, tačiau su specialistais gali būti sudėtinga susikalbėti – dėl to irgi gali šiek tiek nukentėti paties gydymo kokybė.
 • Parama kitos šalies ekonomikai. Galiausiai, taisydami, implantuodami dantis Baltarusijoje, remiate kitos šalies ekonomiką, atimate pajamas ir galimybę tobulėti iš Lietuvos specialistų.

Odontologų rūmų duomenimis, šiuo metu Lietuvoje odontologijos klinikoms ir kabinetams išduota per 2500 odontologinės veiklos licencijų. Realiai odontologų – dar bent kelis kartus daugiau. Todėl geriausiai mūsų šalies rinkoje geba konkuruoti klinikos, sėkmingai derinančios paslaugų kainą ir kokybę. Dėl tos pačios priežasties Lietuvoje jau daugiau nei dešimtmetį beveik nekinta ir dantų implantų kaina. Kaip jau minėta, Baltarusijoje bendrasis gyvenimo lygis, o kartu – ir medicininių paslaugų kainos didėja, todėl jau beveik baigia susilyginti su lietuviškomis.

O į Lietuvą pigiau gydyti dantų plūsta emigravusieji į Didžiąją Britaniją, Airiją, Vokietiją, Švediją, Norvegiją ir kitas šalis, tų šalių piliečiai. Minėtose šalyse odontologinių paslaugų kainos – apie 2–3 kartus aukštesnės nei Lietuvoje.

Klinikos „Albadenta“ specialistų verdiktas: vykti gydyti ir implantuoti dantų į Baltarusiją neverta, nes kokybiškų procedūrų kainos naudojant aukščiausios kokybės medžiagas ten ir Lietuvoje – panašios. Mūsų šalies klinikose Jums siūlomos naujausios technologijos, tarptautinės patirties įgiję gydytojai, laboratorijos, kuriose gaminami aukščiausios kokybės dantų protezai, ir daugybė kitų privalumų. O jei paslaugų kainos – neįkandamos, odontologai padės rasti pigesnių sprendimų, pavyzdžiui, išimas dantų plokšteles, tvirtinamas ant implantų.

Dėl implantacijos atvykite pasitarti su Albadenta specialistais

Šaltiniai:

 1. http://www.vilnius-tourism.lt/informacija/medicininis-turizmas/
 2. https://www.sveikaspoilsis.lt/odontologija-baltarusijoje/
 3. https://stomika.by/uslugi/implantaciya-zubov/straumann.html
 4. https://implant-center.by/uslugi/implantaciya-zubov/vidy-implantov/implantaciya-straumann/
 5. https://aladen-klinik.by/implantacziya-zubov/implanty-shtrauman/
 6. http://stomtravel.by/czenyi
 7. https://www.feja.by/nashi-tseny/ 
 8. https://elegiadent.by/services/Protezirovanie-zubov-bezmetallovoy-keramikoy/
 9. http://100dienu.lt/propagandos-muziejus-po-atviru-dangumi-minskas-arba-atgal-i-praeiti/
 10. https://radix.by/en/
 11. https://www.lrt.lt/naujienos/verslas/4/847292/medicinos-turizmas-uzsienieciai-dantu-tvarkytis-lietuvoje-neskuba-o-tautieciai-bega-i-baltarusija

Užklausa