Vaikų dantų gydymas

Naujausiais moksliniais tyrimais įrodyta, kad net 89 proc. 4–6 m. vaikų dantys yra pažeisti ėduonies. Todėl pieninių dantukų priežiūra – ne mažiau svarbi už nuolatinių dantų priežiūrą ir gydymą. Iki šiol paplitusi nuomonė, kad pieninių dantų gydyti nereikia arba kad gydyti dantis būtina tik pajutus skausmą. Tačiau klinikos „Albadenta“ specialistai rekomenduoja nelaukti, kol vaikučiui suskaus dantį, ir atvesti jį profilaktiniam patikrinimui. Jei gydytojas pirmą kartą tik apžiūrės dantukus, vaikas jausis geriau, odontologo kėdė jam nekels streso ir ateityje. Pirmojo vizito tikslas – susipažinti su gydytoja, apžiūrėti kabinetą ir jame esančią įrangą. Pirmojo vizito metu vaikai ir jų tėveliai supažindinami ir su tinkamos dantų priežiūros taisyklėmis. Su vaikais dirbantys specialistai stengiasi, kad mažasis pacientas jaustųsi jaukiai ir maloniai. Primename, kad savarankiškai vaikas dantis gerai išsivalo tik sulaukęs 7–8 metų. Labai svarbu, kad vaikas įgytų įprotį dantis valytis kasdien rytą ir vakarą.

Vaikų dantų gydymo kainos

Tik tinkama burnos ertmės higiena padeda išvengti ėduonies. Negydant ėduonies, atsiranda aštrus skausmas, gali kilti infekcija, pažeidžianti ir nuolatinių dantų užuomazgas. Netekus pieninių dantų nenatūraliais būdais, vystosi netaisyklingas sąkandis, gali sutrikti mažylio mityba, pakisti elgesys, todėl pieninius dantis gydyti būtina. Pirmųjų nuolatinių dantų priežiūra taip pat turėtų būti analogiškai kruopšti, kaip ir pieninių. Išdygusius krūminius nuolatinius dantis klinikos „Albadenta“ specialistai rekomenduoja padengti silantais, kurie trukdo kauptis apnašoms dantų kramtomojo paviršiaus vagelėse. Silantai išskiria fluorą, didinantį danties atsparumą rūgštims, aktyvinantį išdygusio danties mineralizacijos procesus.

Klauskite, Atsako specialistas

Klausimų/Atsakymų: 6

    1. Laba diena, nuo kada galima atlikti burnos higienos procedūrą amžius nėra apibrėžtas. Kiekviena situacija individuali, priklausanti nuo kasdieninės burnos higienos ir dantų būklės. Rekomenduojame reguliariai lankytis apžiūrai pas savo gydytoją odontologą, kuris ir turėtų pasakyti kada reikalinga atlikti burnos higieną.

  1. Sveiki, vaikui 5 metukai pirmi dantukai esantys viršuje genda kariesu, kiek kainuotų pas jus ir ar įmanoma su pilna narkoze juos išrauti?

    1. Laba diena, mūsų klinikoje sedacija nėra atliekama. Galimas dantukų šalinimas su vietine nejautra. Greičiausiai teiraujatės apie pieninius dantukus, tokiu atveju, rekomenduojame apsilankyti pas gydytoją apžiūrai. Gydytoja įvertins situaciją ir pasakys ar reikalinga juos šalinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Užklausa