Dantų šaknų kanalų gydymas

Dantų šaknų kanalų, arba kitaip – endodontinis gydymas – procedūra, kurios metu gydomas pažeistas vidinis danties audinys (pulpa). Endodontinio gydymo prireikia po gilaus ėduonies, dantų traumų, bakterijoms įsiskverbus į pulpos audinius. Laiku negydant, pulpą tenka pašalinti, o infekcija išplinta, formuojasi pūlinys, o ligai progresuojant – ir cista. Dantų kanalų gydymas neleidžia plisti infekcijai, stabdo žandikaulio, viršūninio apydančio audinių pažeidimus. Laiku atvykus į kliniką, sustabdomas ligos progresavimas, todėl įmanoma išsaugoti danties šaknį.

Dantų šaknų kanalų gydymo etapai

Pirmiausia gydomas dantis izoliuojamas koferdamo guma, saugančia dantį supančius audinius. Po to danties kanalai valomi mechaniniu būdu, plaunami antibakteriniais preparatais. Vėliau, dažniausiai jau kito vizito metu, kanalai plombuojami skysta gutaperča. Tai apsaugo danties kanalą nuo maisto likučių, o kartu – ir bakterijų skverbimosi ir su tuo susijusio uždegimo. Pirmiausia plombuojamas kanalas, vėliau – ir pats dantis arba, jei pažeidimai labai dideli, gaminamas danties vainikėlis.

Mikroskopo nauda gydant dantų šaknų kanalus

Svarbiausia užduotis gydant dantų šaknų kanalus – iš jų pašalinti pažeistus, nefunkcionuojančius audinius. Naudojantis mikroskopu ir specialiais instrumentais, mirę audiniai atskiriami ir pašalinami itin tiksliai. Mikroskopas – nepakeičiamas prietaisas atliekant diagnostiką. Odontologijos klinika Alytuje „Albadenta“ naudoja naujausią ir moderniausią Vokietijoje pagamintą mikroskopą „Leica M320“. Šis mikroskopas sukurtas specialiai odontologijos reikmėms, todėl yra ypač funkcionalus ir tikslus, turi LED apšvietimo sistemą, pasižymi aukšta vaizdo raiška, taip užtikrindamas sėkmingą gydymą. Dantų kanalų gydymas mikroskopu yra kiek brangesnis, nei įprastas dantų plombavimas, nes gydymo metu naudojamos naujos, brangios technologijos, medžiagos, o gydytojams reikia specialios kvalifikacijos.

Patyrę klinikos „Albadenta“ specialistai ir geriausios kokybės įranga padidins sėkmingo endodontinio gydymo tikimybę.

Dantų šaknų kanalų gydymo kainos

Pirminė endodontija (negydyto kanalo gydymas)

 • Danties šaknies kanalo išvalymas (praėjimas + chemomechaninis formavimas, atliekamas bendrosios praktikos odontologo) 59€
 • Danties šaknies kanalo išvalymas (Praėjimas + chemomechaninis formavimas atliekamas gydytojo endodontologo naudojant mikroskopą) 79€
 • Danties šaknies kanalo plombavimas 49€

Antrinė endodontija (anksčiau gydyto kanalo pergydymas, gydymas mikroskopu)

Klauskite, Atsako specialistas

Klausimų/Atsakymų: 35

 1. Sveiki, virš danties guzas, ir nemalonus jausmas, ar reiktų sunerimti? Ar reiktų kreiptis pas odontologą? Ar įmanoma namų sąlygom išgydyti patinimą šitą.

  1. Laba diena, rekomenduojame kreiptis pas bendrosios praktikos gydytoją odontologą apžiūrai. Virš danties esantis guzas gali būti danties šaknų kanalų uždegimo požymis, tokiu atveju būtų reikalinga gydytojo endodontologo gydymas. Taip pat tai gali būti anatominis darinys. Bendrosios praktikos gydytojas įvertintų situaciją ir nukreiptų pas reikiamą specialistą.

   1. Laba diena, šiandien buvau pas odontologę, padarė nuotrauką, yra siuntimas endodontologui, noriu pasiterauti, koks kainų skirtumas be siuntimo ir su siuntimu, kokios maždaug kainos su siuntimu vieno danties kanalų gydymui?

    1. Laba diena,
     Į kliniką galite atvykti tiek su siuntimu, tiek be siuntimo, kaina nuo to nekinta. Pas gydytoją endodontologą vieno kanalo pirminis gydymas ( kanalo praėjimas, chemomechaninis paruošimas, plombavimas) kainuoja 110 Eur. Jei kanalas jau buvo gydytas, tuomet reikalingas pergydymas – antrinė endodontija. Vieno šaknies kanalo pergydymas mikroskopu kainuoja 120-135 Eur.

  1. Laba diena, klinikoje neturime sudarę sutarties su draudimo bendrovėmis. Pacientams, po atsiskaitymo už paslaugas, išrašome sąskaitas faktūras, o jie savo ruožtu pristato draudimo bendrovėms.

  1. Laba diena, taip mūsų klinikoje galima pasidaryti tiek 3D tomogramą, tiek panoraminę dantų rentgeno nuotrauką. 3D tomograma kainuoja 50 Eur, panoraminė dantų rentgeno nuotrauka 20 Eur.

 2. Sveiki. Žiovaujant , stipriau išsižiojus treška žandikaulis, pradeda skaudėt, kai labiau išsižioju. Kur kreiptis?

  1. Laba diena,
   Tokio pobūdžio problemos yra dažnos. Jas gali lemti sąkandžio, sąnario elementų, raumenų veiklos sutrikimai. Rekomenduojame kreiptis konsultacijoms pas ortopedą ir kineziterapeutą.

  1. Laba diena,
   Taip, mūsų klinikoje atliekama liežuvio pasaitėlio plastika. Rekomenduojame pirmiausiai užsiregistruoti konsultacijai pas burnos chirurgę, kad įvertintų situaciją ar tikrai reikalingas pakirpimas.

 3. Sveiki, mergaitei 2 metu kariesas atsirado, ar pqs jus tvarko dantukus kad sustabdytu plitima?

 4. Laba diena, rekomenduojame atvykti apžiūrai pas bendrosios praktikos gydytoją odontologą. Tai pat rekomenduotina naudoti dantų pastą turinčią daugiau fluorido (2 m. vaikams iki 1000ppm) ir labai svarbi kasdieninė burnos higiena.

 5. Sveiki norejau pasiteirauti tokiu klausimu,neturiu priekinio danties jau 10 metu(nes paniskai bijau dantistu)vietoi jo nesioju vieno danties plokstele,buvau keliose konsultacijose del implanto bet visi odontologai nerekomenduoja man suktis implanto nes reikia daauginti kaula ir pakelti sinusus ir turiu beda kad organizmas netoleruoja jokiu metalu,siule vilktis sale du dantis ir deti tilteli,gyvenu uzsienyje ir neturiu galimybes grysti ilgesniam laikui nei dviem savaitem,norejau paklausti ar imanoma pas jus klinikoje isideti dantuka per dvi savaites?aciu uz atsakyma

  Pagarbiai
  Virginija

  1. Laba diena,
   Visuomet rekomenduojame pirmiausiai apsilankyti pas protezuojančią gydytoją konsultacijai, vizito metu yra įvertinama paciento esama dantų būklė. Jeigu šalia esančių dantų (gretimi dantys, kurie bus naudojami protezavimui tilteliu) būklė yra tinkama protezavimui ir nereikalinga papildomų procedūrų, tuomet suprotezuoti per dvi savaites galima.

 6. Sveiki norejau pasiteirauti ka patartumet labai skauda danti bet turiu problemu su zandikauliu toks jausmas kad jis iseina man is vietos taip pat negaliu valgyti normaliai nes visa laika traska ir jauciu diskomforta jai nueinu pas dantista bent apziurai kuri uztrunka neilgai visa veida po to skauda kelias dienas seimos gydytoja rekomendavo pasiteirauti pas dantu gydytojus kaip geriau elgtis

  1. Laba diena,
   Dėl skaudamo danties rekomenduojame pirmiausiai kreiptis pas bendrosios praktikos gydytoją odontologą apžiūrai, kad įvertintų situaciją ir vizitas neužtruktų, nesukeltų Jums diskomforto. Registruokitės apžiūrai pas odontologą suderinusi iš anksto vizitą, kad tą pačią dieną klinikoje dirbtų ir burnos chirurgas (tam atvejui, jei prireiktų pagalbos dėl žandikaulio problemų). Taip pat rekomenduojame apsilankyti pas žandikaulio chirurgus konsultacijai.

 7. Sveiki, noreciau paklausti kokia kaina butų vieno dancio kanalu praejimas ir suformavimas?☺️

  1. Laba diena,
   Danties šaknies kanalo išvalymas (praėjimas + chemomechaninis formavimas, atliekamas bendrosios praktikos odontologo) – 50 Eur. Danties šaknies kanalo išvalymas (praėjimas + chemomechaninis formavimas atliekamas gydytojo endodontologo naudojant mikroskopą – 70 Eur. Danties šaknies kanalo plombavimas – 40 Eur.
   Danties šaknies kanalo pergydymas: praėjimas 40-45 Eur, chemomechaninis paruošimas 40-45 Eur, plombavimas 40-45 Eur.

 8. Sveiki. 46 kruminio dancio 4 kanalu isvalymo mikroskopu ir laikina bliomba, kokia butu kaina sio malonumo? 🙂

  1. Laba diena, vieno danties šaknies kanalo išvalymas (atliekamas bendrosios praktikos odontologo) – 50 eurų, o išvalymas atliekamas gydytojo endodontologo naudojant mikroskopą – 70 eurų. Laikinos plombos kaina 20 eurų, tad Jūsų atveju visa tai galėtų kainuoti apie 220-300 eurų.

 9. Laba diena
  Noriu sužinoti, kuo skiriasi mikroskopinis kanalų gydymas, nuo paprasto? Ir ar gali buti, jog užgulta viena puse nosies, yra del dantų tiltelio, kurio viena puse yra metalo? Nes po protezavimo jaučiu nepatogumą, prilenda maisto, maudzia, užgula nosies vieną pusę.

  1. Laba diena, mikroskopinio kanalų gydymo dėka randami visi kanalai, mikroskopas tai pat lemia geresnį kanalų išvalymą bei užplombavimą kitokia technika nei paprastame gydyme. Gydymas mikroskopu rekomenduojamas ypatingai gydant krūminius arba priekinius apatinio žandikaulio dantis.
   Dėl nosies užgulimo – visų pirmiausia reikalinga būtų pasidaryti 3D nuotrauką, kurios dėka gydytojas galėtų įvertinti ar nėra atsiradusio dantų šaknų kanalų uždegimo. Jeigu kanalai tvarkingi, galbūt užgulimą įtakoja tilto pralaidumas ir besikaupiantis maistas, kuris gali lemti dantenų uždegimą. Tai pat retais atvejais, gali būti, kad yra alergija metalui. Rekomenduojame apsilankyti konsultacijai pas gyd. chirurgą arba endodontologą.

  1. Laba diena, nustatyti kada galima implantuoti reikia pagal Jūsų individualią situaciją. Pašalinus dantį rekomenduojame kreiptis konsultacijai pas gyd. chirurgę, kuri galės įvertinti situaciją kaip gyja vieta, kur buvo išrautas dantis. Tai pat reikalinga įvertinti ar nereikalinga papildoma procedūra prieš implantuojant (pvz.: sinuso pakėlimo operacija, kaulo priauginimas, minkštųjų audinių augmentacija ar kt.).

 10. Sveiki,jai ant mano pačios šaknu yra uždeti dantys,kaip vadinasi vainikelis. Ir pradejo skaudejo. Kokia kaina gydimo ir viso proceso?

  1. Laba diena, taip ir vadinamas, protezavimas vainikėliu ant danties šaknų. Pirmiausiai rekomenduojame apsilankyti pas protezuojantį gydytoją apžiūrai, kol neaiški skausmo priežastis, negalime žinoti nei gydymo eigos nei kainos.

 11. Laba diena. Vaikui 10metų. Krūminio dantuko kanalus poliklinikoje gydė vaistukais, jie po dienos vis iškrisdavo. Gydymas nepadėjo ir dabar gana didelė pertrauka padaryta, manau yra uždegimas, nes viršuje pūslė. Kol kas uždėjo vėl vaistukų tam kartui ir sakė būtų gerai mikroskopu sutvarkyti. Ar pas jus labai ilgos eilės? Ar vaikui pataisytų? Kiek bent maždaug galėtų kainuoti su viskuo (apžiūra, tikriausiai nuotrauka, valymas kanalų ir plombavimas)? Labai norim vaikui išsaugoti dantuką.

 12. Laba diena, krūminio danties kanalai gydyti, 4 kanalai išviso, 3 sugydyti, vienas nepastebėtas ir negydytas, ar reiktų pergydyti visus 4 kanalus ar tik tą vieną, ir kokia būtų kaina? Ar įmanoma per vieną vizitą susitvarkyti?

  1. Laba diena,
   Dažniausiai užtenka vieno vizito kanalo gydymui, jei nėra uždegimo. Pirminis kanalo gydymas šiuo metu gali kainuoti apie 130 Eur , jei kanalas jau gydytas ir reikalingas kanalo pergydymas, tuomet kaina gali būti apie 147-162 Eur. Visų kanalų gydyti pakartotinai nereikia, užtenka vieną, kuris liko nepastebėtas.

 13. Sveiki,
  Ar normalu, kad po danties kanalų valymo, užplombavus dantį, jaustųsi danties jautrumas? Jaučiamas gydytas dantis. Ar gali būti, kad blogai išvalyti kanalai ar neužmarintas damtis? Ačiū.

 14. Sveiki,apatiniam žandikaulyje tarp dantų atšoke dantenų speneliai,ar galima būtų kaip nors patvarkyti šią problema?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Užklausa