Dantų šaknų kanalų gydymas

Dantų šaknų kanalų, arba kitaip – endodontinis gydymas – procedūra, kurios metu gydomas pažeistas vidinis danties audinys (pulpa). Endodontinio gydymo prireikia po gilaus ėduonies, dantų traumų, bakterijoms įsiskverbus į pulpos audinius. Laiku negydant, pulpą tenka pašalinti, o infekcija išplinta, formuojasi pūlinys, o ligai progresuojant – ir cista. Dantų kanalų gydymas neleidžia plisti infekcijai, stabdo žandikaulio, viršūninio apydančio audinių pažeidimus. Laiku atvykus į kliniką, sustabdomas ligos progresavimas, todėl įmanoma išsaugoti danties šaknį.

Dantų šaknų kanalų gydymo etapai

Pirmiausia gydomas dantis izoliuojamas koferdamo guma, saugančia dantį supančius audinius. Po to danties kanalai valomi mechaniniu būdu, plaunami antibakteriniais preparatais. Vėliau, dažniausiai jau kito vizito metu, kanalai plombuojami skysta gutaperča. Tai apsaugo danties kanalą nuo maisto likučių, o kartu – ir bakterijų skverbimosi ir su tuo susijusio uždegimo. Pirmiausia plombuojamas kanalas, vėliau – ir pats dantis arba, jei pažeidimai labai dideli, gaminamas danties vainikėlis.

Mikroskopo nauda gydant dantų šaknų kanalus

Svarbiausia užduotis gydant dantų šaknų kanalus – iš jų pašalinti pažeistus, nefunkcionuojančius audinius. Naudojantis mikroskopu ir specialiais instrumentais, mirę audiniai atskiriami ir pašalinami itin tiksliai. Mikroskopas – nepakeičiamas prietaisas atliekant diagnostiką. Odontologijos klinika Alytuje „Albadenta“ naudoja naujausią ir moderniausią Vokietijoje pagamintą mikroskopą „Leica M320“. Šis mikroskopas sukurtas specialiai odontologijos reikmėms, todėl yra ypač funkcionalus ir tikslus, turi LED apšvietimo sistemą, pasižymi aukšta vaizdo raiška, taip užtikrindamas sėkmingą gydymą. Dantų kanalų gydymas mikroskopu yra kiek brangesnis, nei įprastas dantų plombavimas, nes gydymo metu naudojamos naujos, brangios technologijos, medžiagos, o gydytojams reikia specialios kvalifikacijos.

Patyrę klinikos „Albadenta“ specialistai ir geriausios kokybės įranga padidins sėkmingo endodontinio gydymo tikimybę.

Dantų šaknų kanalų gydymo kainos

Pirminė endodontija (negydyto kanalo gydymas)

  • Danties šaknies kanalo išvalymas (praėjimas + chemomechaninis formavimas, atliekamas bendrosios praktikos odontologo) 50€
  • Danties šaknies kanalo išvalymas (Praėjimas + chemomechaninis formavimas atliekamas gydytojo endodontologo naudojant mikroskopą) 70€
  • Danties šaknies kanalo plombavimas 40€

Antrinė endodontija (anksčiau gydyto kanalo pergydymas, gydymas mikroskopu)

Klauskite, Atsako specialistas

Pateikite klausimą specialistui

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Užklausa