Dantų plombavimas

Dantų ėduonis – viena dažniausiai pasitaikančių infekcinių dantų ligų, pažeidžianti kietuosius danties audinius. Ėduonį sukelia bakterijos, burnoje esančius angliavandenius suskaidančios iki rūgščių. Būtent jos ir sukelia dantų ėduonį, arba kitaip – kariesą. Įvairių šaltinių duomenimis, maždaug 9-ių iš 10-ies pasaulio gyventojų dantys pažeisti ėduonies. Ėduonis gali pažeisti ne tik sveikus, bet ir plombuotus dantis – formuotis po plomba. Pirmasis ėduonies ženklas – baltos dėmelės dantų paviršiuje, kurios laikui bėgant virsta giliomis ertmėmis. Dėl ėduonies kinta pažeisto danties spalva, vėliau dantis, ypač vartojant šaltą maistą bei gėrimus, tampa jautrus.

Pastebėję visus išvardytus simptomus, kreipkitės į kliniką „Albadenta“. Mūsų klinikos specialistai atliks išsamią apžiūrą, įvertins burnos, dantų būklę, prireikus paskirs rentgeno tyrimą ir parinks tinkamiausią gydymą.

Kodėl svarbu nedelsiant kreiptis į odontologus?

Kai ėduonis dar tik pradėjęs formuotis, danties nereikia gręžti, plombuoti – pakanka sustiprinti danties audinius kalcio, fluoro preparatais. Vadinasi, laiku suteikus pagalbą, gydymas tampa kur kas paprastesnis ir pigesnis.

Kai danties audiniai pažeidžiami giliau, gręžiant pašalinama dalis danties audinio, o pažeistos ertmės atkuriamos kokybiškomis ilgalaikėmis kompozitinėmis plombomis. Šiandien odontologijoje vis svarbesnis estetinis aspektas, todėl plombuojant parenkamos atitinkančios natūralų dantų atspalvį plombos.

Kada tinka dantų plombavimas?

Plombavimas tinka tik tuo atveju, kai ertmės yra mažos arba vidutinio dydžio. Tuo tarpu didesniems dantų kietųjų audinių defektams šalinti labiau tinka restauracijos protezuojant – įklotai (užklotai), dantų vainikėliai ir kt.

Kaip prižiūrėti plombuotus dantis?

Kas pusmetį reikėtų lankytis odontologijos klinikoje bei atlikti profesionalią burnos higieną, poliruoti plombų paviršių. Siekiant išvengti dantų ėduonies, dantis po valgio reikėtų valyti dantų šepetėliu ar bent jau išsiskalauti burną vandeniu.

Estetinis dantų plombavimas

Estetinis plombavimas – tai dantų formos, spalvos, pozicijos lanke koregavimas ir dantų funkcijos atkūrimas. Estetinis dantų plombavimas tinka nedideliems trūkumams šalinti: procedūros metu panaikinami tarpeliai tarp dantų, koreguojami susigrūdę dantys ir sąkandis, keičiama dantų spalva ir forma, atkuriami nuskilę ar nudilę dantys.

Estetiniu plombavimu atkuriama dantų emalė bei dentinas. Estetiniam plombavimui naudojamo kompozito atspalvis taip pat parenkamas pagal paciento natūralių dantų spalvą. Ši procedūra – greita, nesudėtinga ir neskausminga, sugrąžinanti dailią šypseną.

Klauskite, Atsako specialistas

Klausimų/Atsakymų: 4

    1. Laba diena,
      Taip, mūsų klinika yra sudariusi sutartį su Valstybine ligonių kasa dėl protezavimo kompensavimo. Kompensuojama suma neturi viršyti nustatyto bazinio kompensavimo dydžio, kuris nurodytas balais pažymoje. Kviečiame apsilankyti konsultacijoje pas protezuojantį gydytoją, vizito metu įvertinama paciento situacija individualiai ir sudaroma protezavimo sąmata.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Užklausa