Vienmomentė dantų implantacija – arba kaip iš klinikos išeiti su naujais dantimis jau tą pačią dieną ?

Netekote vieno ar daugiau dantų? Ar esate girdėję apie vienmomentę dantų implantaciją? Pacientus, galvojančius apie dantų implantaciją, dažnai gąsdina, kad pašalinus dantis naujų teks laukti pusę metų ir daugiau. Odontologijos klinikos „Albadenta“ komanda pristato naują ypač gerais rezultatais pasižyminčią vienmomentės implantacijos ir protezavimo procedūrą.  Taikant šį gydymo metodą naujais dantimis galėsite džiaugtis jau tą pačią savaitę. Plačiau šia tema kalbamės su odontologijos klinikos „Albadenta“ burnos chirurge Inesa Astramskaite – Januševičiene bei protezuojančia gydytoja odontologe Jūrate Karalaityte.

Vienmomentė implantacija – kas tai? 

Tai yra danties implantavimo metodika kuomet dantų implantas sriegiamas iškart po vieno ar daugiau dantų pašalinimo. Esant pakankamai kaulo nelaukiama kaip įprastai 3 mėnesių, o implantas įsriegiamas į išrauto danties vietą iš karto. Kaip teigia burnos chirurgė Inesa Astramskaitė – Januševičienė, taip sutaupoma mažiausiai 3 mėnesiai gijimo, išsaugojami natūralūs audiniai.

Kokius vienmomentės implantacijos privalumus galėtumėte įvardinti?

Pagrindinis privalumas  – sutaupome nuo 3 iki 6 mėnesių laiko, nes nebereikia laukti kol sugis kaulas po danties šalinimo bei išvengiame po danties šalinimo vykstančio kaulo tirpimo. Taip pat, dažnais atvejais matau, kad atlikus implantaciją iš karto po rovimo, lengviau sugyja žaizda, nelieka didelės tuščios alveolės (duobelės išrauto danties vietoje). Svarbu paminėti ir tai, kad dažnai nereikia atkelti dantenų lopo, o tai taip pat palengvina gijimą, sumažina nemalonius pojūčius gijimo metu. – patirtimi dalijasi burnos chirurgė Inesa Astramskaitė – Januševičienė.

Kaip pažymi protezuojanti gydytoja Jūratė Karalaitytė, dažnu atveju po vienmomentės dantų implantacijos prie implantų galima tvirtinti laikinus dantų vainikėlius ar protezus jau tą pačią dieną. Taip pacientas išvengia diskomforto vaikščioti be dantų. Taip pat nereikia nešioti išimamų dantų protezų (dantų plokštelių). Taip pasiekiamas daug geresnis estetinis vaizdas bei patogumas pacientui.

Inesa Astramskaitė-Januševičienė

Ar šis dantų implantavimo metodas tinka visais atvejais? Kokius pastebite trūkumus?

Kaip pagrindinį trūkumą įvardinčiau, kad ne kiekvienu atveju įmanoma implantuoti vienmomentiškai, – pasakoja implantologė burnos  chirurgė Inesa Astramskaitė – Januševičienė. Kartais po dantų šalinimo lieka per mažai kaulo, ypač jei toje vietoje buvo uždegimas ar dantis buvo supūliavęs. Pasitaiko atvejų, kad dėl šių priežasčių sunku užtikrinti pirminį danties stabilumą – tuo atveju implantacija atliekama po 3 mėn. Tiksliau pasakyti, ar bus galimybė implantuoti vienmomentiškai, galime konsultacijos metu padarę panoraminę arba 3D dantų nuotrauką.

Gal galite pasidalinti konkrečiu atveju, kai taikėte šią metodiką? Kokie rezultatai?

 Trumpai papasakosiu  apie naujausią pacientės patirtį. Pacientė pas mus atvyko tikrai su didele problema – dėl liaudyje vadinamos „parodontozės“ teko šalinti visus viršutinio ir apatinio žandikaulio dantis. Moteris dirba mokytoja, bendrauja su daugybe žmonių, todėl jautė didelę baimę likti be dantų. „Baimindamasi savęs klausė, kaip aš galėsiu pasirodyti savo mokiniams?“ Esant tinkamai klinikinei situacijai pacientei pasiūlėme iškart ištraukti dantis ir to paties vizito metu įsukti po 4 implantus į kiekvieną žandikaulį. Neišsiplečiant pirmadienį šalinome dantis ir sriegėme implantus, o tos pačios savaitė penktadienį pacientė išėjo su laikinais dantimis. Nuotraukose matome, kad net ir laikinų dantų neatsikirsite nuo tikrų, o estetiškai šypsena pasikeitė neatpažįstamai. Atėjus laikui nuolatiniai dantys bus prisukti per vieną dieną.

Vienmomentė implantacija

Plačiau protezuojančios gydytojos Jūratės Karalaitytės pasiteiravome, ar yra kokios šių procedūrų kompensavimo galimybės.

Mūsų klinika yra sudariusi sutartis su ligonių kasomis dėl dantų protezavimo, todėl pacientai lengvai gali pasinaudoti suteikiama kompensacija ir kai kuriais atvejais visiškai nemokėti už dantų protezavimo paslaugas. Šiuo metu senjorams ir nedarbingiems žmonėms suteikiama 620,92 euro kompensacija, o sunkesniais atvejais su odontologų konsiliumo išvada – iki 1910,49 euro.

Pacientams, kuriems netaikoma ligonių kasų kompensacija, primename, kad „Albadenta“ klinikoje galite pasinaudoti medlizingo paslauga ir mokėjimus išsikaidyti net iki 7 m. laikotarpiui, o visus dokumentus užpildysite vos per 10-15 min. klinikoje.

Jūratė Karalaitytė

Galvojate apie vienmomentę dantų implantaciją, tačiau kyla daugiau klausimų, drąsiai registruokitės burnos chirurgės Inesos Astramskaitės – Januševičienės ir protezuojančios gydytojos odontologės Jūratės Karalaitytės konsultacijai odontologijos klinikoje „Albadenta“ tel. 8 640 64141.

Užklausa