Ofisinis dantų balinimas – rezultatas vos per 1 valandą

Ofisinis dantų balinimas – tai odontologinė procedūra, kuria mūsų klinikos pacientai domisi bene dažniausia. Šiandien, norint džiaugtis gražia balta šypsena, visai nereikia būti kino ar televizijos žvaigžde. Balti dantys suteikia daugiau pasitikėjimo savimi ir yra besirūpinančio savo išvaizda šiuolaikinio žmogaus įvaizdžio dalis.

Kada reikėtų balinti dantis?

Dantys gerokai pageltę ar stipriai kompleksuojate dėl ant jų paviršiaus atsiradusių dėmių? Vengiate šypsotis ir nepamenate, kada teko fotografuotis nesučiauptomis lūpomis? Klinikos „Albadenta“ specialistai padės turėti baltą šypseną.

Natūraliai itin baltų dantų pasitaiko labai retai, ypač tarp baltaodžių, o net ir itin kruopščiai prižiūrėdami dantis, spalvos pakitimų daugelis neišvengiame. Dantų atspalvis kinta dėl įvairių vidinių priežasčių: sutrikus medžiagų apykaitai, dėl patologinio emalio formavimosi, vaikystėje, prieš dygstant dantims vartojus tetraciklinų grupės antibiotikų, dėl fluoro pertekliaus, natūralaus senėjimo, kai kurių ligų ir kt.

Dantų emalio spalva kinta dėl tabako poveikio, vartojant dažomųjų medžiagų turinčius maisto produktus ir gėrimus – kavą, juodąją arbatą, raudonąjį vyną ir kt. Apnašos nuvalomos apsilankius pas burnos higienistą, tačiau dantys pabąla ne taip ženkliai, kaip daugelis pacientų norėtų. Tad kviečiame išbandyti ofisinį dantų balinimą.

Karolina Ramanauskaitė
Burnos higienistė - Karolina Ramanauskaitė

Ofisinio dantų balinimo LED lempa privalumai:

  • Akivaizdus efektas vos po 1 vizito odontologijos klinikoje.
  • Ypač greitas rezultatas.
  • Procedūra atliekama saugiai.
  • Apsaugomi dantis supantys audiniai.
  • Naudojamos aukščiausios kokybės priemonės.
  • Išsprendžiama dantų jautrumo problema.

Kuo ypatingas ofisinis dantų balinimas ir kuo jis skiriasi nuo balinimo dantų kapomis?

Ofisinis dantų balinimas – tai visų pirma greita ir profesionalius rezultatus jau iš karto suteikianti procedūra. Vos per vieną vizitą džiaugsitės spindinčiais dantimis. Pirmiausia apsaugomos lūpos ir liežuvis, po to dantys padengiami specialiu geliu. Po to balinamosios medžiagos veikimas suaktyvinamas LED lempa. Gelio ant dantų paviršiaus tepama ir procedūra to paties vizito metu kartojama 2–3 kartus.

Taip pat siūlome ir kitą balinimo alternatyvą – dantų balinimą namuose specialiomis kapomis. Odontologas Jums apsilankius nuims dantų atspaudus ir pagamins specialias kapas. Į jas reikia įspausti po lašelį balinamosios medžiagos ir išbūti bent kelias valandas ar visą naktį. Balinimas namuose trunka 7–10 d. Kapos yra daugkartinės, tad vėliau galėsite įsigyti tik balinamosios medžiagos.

Klinikoje „Albadenta“ atliekame ir vidinį (vieno ar kelių negyvų dantų) balinimą.

Ar efektyvios balinamosios dantų pastos ir kitos priemonės?

Balinamosios pastos neegzistuoja: jos tik padeda pašalinti dalį apnašų nuo dantų, todėl jie nežymiai pašviesėja, tačiau tai nelaikoma dantų balinimu. Be to, kai kurios pastos sudėtyje turi intensyviai šveičiančių (abrazyvinių) dalelių, galinčių pažeisti dantų emalį, todėl balinamąsias pastas reikėtų rinktis atidžiai, o vartoti – saikingai.

Gana skeptiškai vertiname dantų atspalvio koregavimą geriamąja soda, aktyvuotos anglies balinamaisiais milteliais, pelenais, citrinų sultimis, nepatikimų gamintojų namuose dantis balinti skirtomis priemonėmis, nes galima stipriai pakenkti dantims. Akivaizdžių ir gerų rezultatų suteikia tik cheminis dantų balinimas. Kaip ir daugelyje sričių, taip ir odontologijoje užtikrintų rezultatų bei garantijų galite tikėtis tik iš profesionalų.

 Kuriais atvejais geriau atsisakyti dantų balinimo ar jį atidėti?

  • Jei emalis stipriai nusidėvėjęs.
  • Sergant periodonto ligomis.
  • Jei laukiatės ar žindote.
  • Jei dar neturite 18-os metų.

Turėtumėte žinoti, kad dantų plombos, protezuoti dantys nepabals, tad natūralius dantis balinkite prieš plombavimą, protezavimą ir kitas procedūras. Turėkite omenyje ir tai, kad kai kurias plombas gali tekti keisti naujomis. Tuo tarpu profesionalią burnos higieną reikėtų atlikti prieš dantų balinimą, kad balinamosios medžiagos geriau absorbuotųsi.

Ar dantų balinimas kenkia ir kaip dažnai reikėtų balinti dantis?

Balinimo metu naudojamas peroksido gelis. Tai saugi ir efektyvi, jau kelis dešimtmečius dantims balinti naudojama medžiaga. JAV mokslininkai išsamiai ištyrė peroksido poveikį dantų emaliui: įrodyta, kad dantų emaliui jis kenkia mažiau nei populiarioji „Coca-cola“.

Dantis balinti rekomenduojame kas 1–2 metus. Balinimą kapomis galima pakartoti šiek tiek dažniau.

Kurį laiką po balinimo procedūros dantys gali būti jautrūs, tačiau klinikos „Albadenta“ specialistai dantis padengs nujautrinančiu geliu, o esant poreikiui paskirs ir specialią dantų jautrumą mažinančią pastą, pateiks rekomendacijų, kaip kuo ilgiau išsaugoti sveikus ir baltus dantis.

Ar Jums rekomenduojama balinti dantis ir kokį būdą geriausią pasirinkti, Jums asmeniškai patars mūsų specialistai konsultacijos metu. Registruokitės vizitui dabar.

Užklausa