Nemokamas dantų protezavimas ligonių kasų lėšomis

Graži šypsena suteikia ne tik gerą savijautą, bet ir pasitikėjimo savimi, o juk netrukus pavasaris, norisi jį pasitikti pasirūpinus sveikata bei išvaizda. Šiuo metu tam yra sudarytos geros galimybės – dantų protezavimas finansuojamas Ligonių kasų lėšomis, belieka pasirinkti, kur jis bus atliekamas. „Iki šiol pagrindinė problema buvo ta, kad, esant sudėtingesniems protezavimo atvejams, pacientams norint gauti padidintą ligonių kasų kompensaciją tekdavo vykti į didmiesčius, nes reikėjo gydytojų konsiliumo išvados. Tai – ir papildomos išlaidos ir sugaištas laikas, ir kiti nepatogumai. Nuo šiol gydytojų odontologų konsiliumą organizuosime klinikoje „Albadenta“, taigi važiuoti niekur nebereikės. Maloniai kviečiame naudotis šia galimybe“, – sako klinikos vadovas Andrius Nevecka. Paprašėme jo plačiau papasakoti apie šią ir kitas galimybes, kurias „Albadenta“ siūlo pacientams.

Ką patartumėte tiems, kuriems priklauso kompensuojamos protezavimo paslaugos – kaip teisingai pasirinkti, kur jas gauti ir kokių klaidų reikėtų vengti?

Na, visų pirma, patarčiau nespręsti apie paslaugą vien pagal mažiausią kainą. Dažnai reklamose pacientai mato tik žodžius implantas ir kaina, tačiau realybė tokia, kad implantų kainos gali skirtis  net 2–4 kartus, priklausomai nuo kokybės ir gamintojo. Pigus daiktas retai būna geras, tad renkantis reikėtų tiksliai žinoti, koks implantas bus naudojamas.

Taip pat labai svarbu, kas atliks protezavimą. Dažnai galvojama, kad gydytojas yra universalus ir gali teikti visas paslaugas, bet dažniausiai tai nėra tiesa. Pavyzdžiui, klinikoje „Albadenta“ gydytojai specializuojasi savo srityse. Implantologai – implantuoja, protezuojantys gydytojai – protezuoja, yra specialistai dantų šaknų kanalų gydymui, terapiniams gydymo darbams. Kiekvienas išmano savo darbą geriausiai.

Neretai pacientai išsigąsta šiek tiek didesnės paslaugų kainos, tačiau nepamirškime, kad šiuolaikiška odontologinė įranga kainuoja ne vieną dešimtį tūkstančių eurų ir yra būtina sėkmingam gydymui. Galbūt odontologijos kabinetas, dirbantis senoviniais metodais, neinvestuojantis į modernią įrangą ir specialistų kvalifikaciją, pasiūlys mažesnę kainą, tačiau ji bus kokybės sąskaita. Reikėtų labai atsakingai įvertinti, ar norime taupyti savo sveikatos kaina.

Nevecka

Šių metų pradžioje „Albadenta“ gavo teisę ne tik protezuoti, bet ir vertinti, ar žmogui priklauso kompensacija bei ją paskirti. Ar ši paslauga pacientui kainuos papildomai?

Jei pacientas kreipsis į kliniką ne tik dėl kompensacijos paskyrimo, bet ir gydysis pas mus, ši procedūra jam papildomai nieko nekainuos. Šiuo metu nemažai odontologijos klinikų turi sutartis su Ligonių kasomis dėl protezavimo išlaidų kompensavimo, tačiau negali suteikti kompensacijos dėl protezavimo (vadinamasis „pastatymas į eilę“). „Albadenta“ tokią paslaugą teikia. Tikrai labai patogu, nes nebereikia vaikščioti į polikliniką ar savo šeimos kliniką dėl kompensacijos, laukti eilėse – užtenka atvykti pas mus. Įvertinsime, paskirsime kompensaciją ir iškart pradėsime protezavimo darbus.

Mūsų privalumas – tikriausiai didžiausia kvalifikuotų specialistų komanda Pietų Lietuvoje, naujausia, moderni įranga ir šiltas, nuoširdus bendravimas. Vienoje klinikoje dirbantys specialistai ir galimybė gauti jų paslaugas, be kita ko, taupo ir pacientų laiką.

Pristatykite prašau „Albadentos“ komandą.

Mūsų klinikoje pacientų sveikata rūpinasi per 30 specialistų. Dirba didelę patirtį turintys trys protezuojantys gydytojai: Jonas Čižinauskas, Sandra Marcinkienė ir Jūratė Karalaitytė. Gydytojai protezuoja visų rūšių tiek fiksuotais, tiek išimamais dantų protezais, atlieka estetines ir funkcines dantų restauracijas.

Albadenta

Ligonių kasų kompensaciją galima panaudoti ne tik dantų protezavimui, bet ir dantų implantacijai. Dažnam pacientui norisi protezuotis ne tik paprastomis išimamomis dantų plokštelėmis, o mes galime pasiūlyti dantų implantaciją ir protezavimą fiksuotais protezais ant implantų. Su jais daug geresnė kramtymo funkcija, kadangi protezai fiksuoti, jaučiamasi kaip su savais dantimis. Mūsų klinikos pliusas, kad čia dirba net trijų labai patyrusių burnos chirurgių-implantologių (dvi iš jų, Donata ir Inesa yra Lietuvos Sveikatos Mokslų Universiteto dėstytojos) komanda: Donata Volochovič, Inesa Astramskaitė -Januševičienė ir Solveiga Šimėnė).

Estetinio plombavimo procedūras atlieka puiki gydytoja Laura Čestovienė. Bendradarbiaujant implantologų ir protezuojančių gydytojų komandoms, galime atkurti net ir visiškai bedantes burnas. Kiekviename žandikaulyje įsriegus po keturis dantų implantus ant jų atkuriami visi dantys. Žmogus jaučiasi ir kramto kaip savais dantimis. Taip pat atstatome ir pavienius netektus dantis, keramikos vainikėliais ar tiltais protezuojant savus dantis ar protezuojant ant pavienių implantų.

Dažnai prieš protezavimą pacientui reikalingas papildomas gydymas. Pavyzdžiui, dantų šaknų kanalų pergydymas. Šią paslaugą atlieka tikrai nedaug klinikų. Mes turime visą reikiamą įrangą, būtiną greitai ir kokybiškai diagnostikai bei gydymui (mikroskopus šaknų kanalų pergydymui, 3D kompiuterinį tomografą), o svarbiausia – labai gerą ir alytiškiams puikiai pažįstamą dantų šaknų kanalų gydymo specialistę gydytoją Eglę Samoliotovienę.

Papasakokite prašau, kas šiuo metu gali gauti kompensaciją dantų protezavimui ir kokiais atvejais būtinas gydytojų konsiliumas?

Ligonių kasų kompensacija skiriama senjorams (pensinio amžiaus sulaukusiems pacientams), neįgaliesiems ir vaikams iki 18 metų. Jei pacientas priklauso vienai iš šių grupių, jis kreipiasi į mūsų kliniką su asmens dokumentu, mes apžiūrime, įvertiname situaciją ir paskiriame kompensaciją –  pacientas gali iškart pradėti gydymą pas mus.

Senjorams ir neįgaliesiems skiriamos 670,39 euro, vaikams – 342,13 euro kompensacijos. Esant sudėtingesniems atvejams, šioms pacientų grupėms gali būti skiriamas padidintas 2062,70 eurų finansavimas gydytojų konsiliumo sprendimu. Pagrindinė problema iki šiol buvo ta, kad pacientai turėdavo vykti į didmiesčiuose vykdomus gydytojų konsiliumus. Nuo šiol konsiliumą organizuosime ir klinikoje „Albadenta“, taigi niekur nebereikės vykti.

Konsultacijai odontologijos klinikoje “Albadenta” registruokitės jau dabar +370 640 64141

Užklausa