Kas lemia aukštesnę dantų šaknų kanalų pergydymo kainą?

Danties kanalų (endodontinis) gydymas – viena sudėtingesnių odontologinių procedūrų. Dažnai šią procedūrą dėl netinkamo anksčiau taikyto gydymo tenka kartoti iš naujo. Priežasčių, kodėl reikia pergydymo, yra kelios: blogai išvalyti kanalai, netinkamai uždėtas vainikėlis, prastos kokybės plombinės medžiagos, prasta burnos higiena po procedūros ir kt.

Taip pat anksčiau atliktas dantų šaknų kanalų gydymas buvo kur kas sudėtingesnis dėl ribotų tyrimų, technologijų, netinkamų vainikėlio atkūrimo būdų, todėl net ir kruopščiausiai dirbantis gydytojas negalėdavo užtikrinti 100 proc. sėkmės. Todėl, anot klinikos „Albadenta“ endodontologės Aigustės Sakalauskienės dažniau pasitaiko atvejų, kad danties kanalus tenka gydyti nebe pirmą kartą. Kodėl antrinis gydymas yra brangesnis?

Kanalų gydymas mikroskopu
Aigustė Sakalauskienė – Gydytoja Endodontologė
  1. Didesnis papildomų tyrimų poreikis. Po nesėkmingo endodontinio gydymo prireikia papildomų rentgenologinių tyrimų: kiekvieno vizito metu vertinama, ar kanaluose nebėra infekcijos. Dažnai tenka naudoti naujausias rentgenologines technologijas – skaitmeninį 3 D tomografą, darantį ypač aukštos kokybės trimates nuotraukas. Atsisakant papildomų tyrimų bandoma sutaupyti laiko ir pinigų, skubama dantį kuo greičiau užplombuoti, tačiau problema ne visiškai išgydoma, o tik apgydoma, ir netrukus vėl tenka praverti gydytojo endodontologo kabineto duris. Tik infekcijos požymiams ir skausmui išnykus laikoma, kad kanalai išgydyti sėkmingai.
  2. Papildomi gydymo etapai dėl netinkamų anksčiau gydžiusių gydytojų priimtų sprendimų. Kartais gydytojai odontologai pirminio kanalų gydymo metu nepakankamai išvalo dantų šaknų kanalus. Todėl antrinio gydymo metu reikia dar kartą pakartoti dantų šaknų kanalų valymą – tai susiję su didesniais gydymo kaštais. Pergydant dantų kanalus prireikia chemomechaninio kanalų paruošimo, kurio metu danties kanalai valomi ir plaunami specialiais instrumentais ir dezinfekciniais tirpalais. Antra, neretai uždegimas būna perėjęs į kaulinį audinį, todėl gydymas tampa sudėtingesnis, ilgiau trunka. Tačiau kaip pastebi gydytoja Aigustė Sakalauskienė, dantų kanalų gydymas visuomet gerokai pigesnis už dantų implantaciją ir leidžia išsaugoti sveiką danties šaknį.
  3. Aukštos kokybės medžiagos. Gydant dantų šaknų kanalus, ypač svarbu parinkti optimalios kokybės medžiagas. Jei anksčiau dantys buvo plombuoti nepakankamai geros kokybės plombomis, buvo tvirtinami prastesnės kokybės vainikėliai, laikui bėgant dantų kanaluose gali vėl atsirasti infekcija ir susiformuoti pūlinys. Geros kokybės medžiagos sumažina mikrobų skverbimosi į dantų kanalus tikimybę.
  4. Aukšta gydytojo kvalifikacija. Gydantys dantų kanalus specialistai turi turėti itin aukštą kvalifikaciją bei būti sukaupę patirties, susidūrę su įvairiais klinikiniais atvejais. Klinikoje „Albadenta“ dirbanti endodontologė Aigustė Sakalauskienė specializuojasi gydyti būtent dantų šaknų kanalus ir išmano visas šios odontologijos srities subtilybes.
  5. Brangios technologijos ir instrumentai. Pagrindinis dantų šaknų kanalų gydymo prietaisas – Vokietijoje pagamintas mikroskopas „Leica M320“, kuris palengvina diagnostiką ir yra nepakeičiamas moderniojoje odontologijoje. Mikroskopas, turintis LED apšvietimą, vaizdą padidina iki 40-ies kartų.

Atvykite į kliniką „Albadenta“ ir įsitikinkite – pasitelkus šiuolaikines technologijas, dantų kanalai gydomi greitai ir neskausmingai.

Užklausa