3D kompiuterinė tomografija – moderniausia odontologinės diagnostikos priemonė

Įprastos apžiūros metu ne visuomet matome dantų ir jų audinių patologijas, todėl diagnostikai klinikoje „Albadenta“ naudojame profesionalų 3D rentgeno aparatą.

3D rentgenografas – tai vienas tiksliausių odontologijoje naudojamų diagnostinių prietaisų. Vieni pirmųjų visame regione pradėjome naudoti modernią 3D skaitmeninės diagnostikos įrangą, kuri ne tik palengvina ir pagreitina mūsų specialistų darbą, bet ir leidžia stebėti pakitimus, tiksliai įvertinti gydymo rezultatus. Iki šiol šią rentgenodiagnostikos priemonę turi labai mažai klinikų.

3D tomografiją atliekame planuodami:

  • įvairias operacijas: dantų implantacijos, sinuso dugno pakėlimo, kaulo atkūrimo ir kt.;
  • gydyti dantų kanalus: nuotraukoje matome, kuriuos kanalus reikės gydyti ir pergydyti;
  • periodonto ligų gydymą: iš 3D nuotraukos nustatome, kiek periodontitas išplitęs ir kiek pažeistas kaulas;
  • sudėtingesnių atvejų ortodontinį gydymą ir kitas procedūras/operacijas.
3D tomografija

Kuo 3D rentgenografas skiriasi nuo panoraminio rentgeno?

Panoraminis (dvimatis arba 2D) rentgenas leidžia įvertinti dantų pakitimus, dantų šaknų būklę, uždegimų židinius, protinių dantų pozicijas bei patologijas ir panašius atvejus, tačiau nesuteikia tūrinio vaizdo visomis kryptimis ir gydytojas negauna visos išsamiausios ir tiksliausios informacijos apie paciento burnos ertmės būklę.

Panoraminis (dvimatis arba 2D) rentgenas fiksuoja tiktai dviejų ašių vaizdą, todėl nematoma visų struktūrų – panoraminės rentgeno nuotraukos padeda nustatyti tik preliminarią diagnozę. Tuo tarpu 3D tomografija perteikia tūrinį vaizdą, kurį galime įvairiai apdoroti – padidinti, sumažinti, dalinti pjūviais, sluoksniuoti ir t. t. 3D nuotrauką įrašome ir atiduodame pacientams, prireikus iš karto persiunčiame kitiems klinikoje „Albadenta“ dirbantiems specialistams.

Odontologijos klinikoje Albadenta naudojame naujosios kartos vieną moderniausių universalų rentgenografą Carestream 8100 3D, kurio spinduliuotė – mažesnė ir minimaliai kenksminga Jūsų sveikatai. Atsižvelgiame ir į visas Radiacinės saugos centro pateikiamas rekomendacijas.

Užklausa