Burnos higiena

Burnos higiena

Dažną žmogų kankina skausmingos ar kraujuojančios dantenos, blogas kvapas iš burnos. Tai vienas pirmųjų požymių, kad burnos higiena nėra gera ir gali kilti rimtesnių problemų (audinių, palaikančių ir supančių dantį, ligos, kariesas, burnos grybelis, gleivinės uždegimas), rekomenduojame atlikti profesionalią burnos higieną. Po profesionalios burnos ertmės higienos procedūros praeina prieš tai varginęs dantenų kraujavimas ir blogas kvapas iš burnos, dantys atgauna savo natūralią spalvą.

Kaip atliekama burnos higiena?

  • Ultragarsiniu skaleriu pašalinami dantų akmenys esantys  virš dantenų ir po dantenomis.
  • Rankiniais instrumentais nuvalomi akmenų likučiai sunkiau prieinamose vietose.
  • „Air-flow“ metodu pašalinamos pigmentinės dantų apnašos, atsiradusios nuo rūkymo, arbatos, kavos ir kitų dažančių maisto produktų vartojimo. „Air-flow“ procedūros metu vandens srovės ir suspausto oro pagalba sodos dalelių srautas nukreipiamas į danties paviršių, tarpdančių sritį lengvai nuvalo pigmentines apnašas net iš sunkiai pasiekiamų vietų.
  • Dantys nupoliruojami specialiais šepetėliais su poliravimo pasta. Dantų paviršiai tampa lygūs ir glotnūs, todėl mažiau kaupiasi minkštosios apnašos ir dantų akmenys.
  • Po burnos higienos procedūros pacientui paaiškiname, kaip reikėtų tinkamai prižiūrėti dantis namuose, taip pat kokias priemones naudoti. Atskirai aptariame protezuotų dantų, implantų, breketų priežiūrą.

Burnos higienistą rekomenduojama aplankyti vidutiniškai kas 6 mėn. Tačiau tai priklauso nuo kiekvieno paciento burnos higienos kokybės, apnašų ir akmenų kaupimosi intensyvumo.

Odontologijos klinikos AlbadentaOdontologijos klinikos Albadenta